Ювелірна мода: короткий екскурс в історію
У всі часи люди прагнули привернути до себе увагу за допомогою різних прикрас. На зорі людської цивілізації це були нехитрі вироби з природних матеріалів, з розвитком промисловості та ремесел при виготовленні прикрас стали застосовуватися різні метали та дорогоцінні камені. Моду на аксесуари завжди диктувала верхівка суспільства - саме життя, одяг і прикраси сильних світу завжди викликали підвищений інтерес, захоплення і бажання наслідувати. Проте мода на ювелірну продукцію залежала від багатьох різних, насамперед, економічних чинників. Поступальний перебіг історії та науково-технічний прогрес також впливали на попит певних видів ювелірної продукції: законодавцями моди могли бути фараони та імператори, дизайнери та модельєри, наявність тих чи інших матеріалів (металів, самоцвітів, обробних інструментів).
Стародавні часи та Середньовіччя: від безликості та шаблонності до філігранної ювелірної майстерності
У давнину ювелірні вироби вважалися ознакою високого соціального статусу їхнього власника. Ці прикраси коштували дуже дорого через ціну на дорогоцінні метали та каміння. Внаслідок цього сам процес виготовлення ювелірного виробу зводився до механічних процесів шліфування та очищення, а робота майстра-ювеліра нівелювалася. Коли в Стародавні віки імператор вступав на престол, він замовляв собі нову корону. Для цього старі металеві регалії переплавлялися, ламалися, а каміння виколупувалися. Тому більшість ювелірних прикрас давнини не збереглося.
В епоху Відродження ювелірне мистецтво зазнало кардинальних змін: тепер художня цінність прикраси стала у багато разів перевищувати її матеріальну вартість. Ювелірна справа стала творчістю, а вироби із золота, срібла, міді, мельхіору – справжніми витворами мистецтва. Свої ідеї ювеліри стали черпати на світських раутах та у художніх салонах. Саме майстер-ювелір стає ключовою фігурою виготовлення прикрас, що призводить до відкриття в середині ХIХ століття таких відомих і сьогодні ювелірних будинків як Тіффані, Картьє, Булгарі. Саме ці торгові марки стали ініціаторами та першовідкривачами нових ювелірних напрямків та стилів.
Новий та новітній час – дотримання традицій та інноваційні ювелірні технології
Новий час характеризувався бурхливим розвитком промисловості та науково-технічною революцією, що спричинило створення нових штучних матеріалів та удосконалення процесу виробництва ювелірних виробів.
Наші дні – це дотримання ювелірних традицій минулого та створення нових унікальних методик ручного виготовлення прикрас. Саме цим мистецтвом досконало володіють майстри-ювеліри інтернет магазину Еlitegold, які створюють стильні та оригінальні художні шедеври.
Купити різноманітні золоті прикраси ручної роботи можна в інтернет магазині Еlitegold, який пропонує своїм покупцям найкращі ювелірні вироби за прийнятними цінами. Наші прикраси - це правильне вкладення грошей, адже стиль і смак - поза часом, вони ніколи не вийдуть з моди, і будуть радувати вас своєю неперевершеною красою.