Каталог
Каталог товаров X
Запис Запис

створення ювелірних прикрас

Як створюються ювелірні шедеври: від ідеї до моделі

Ювелірні прикраси пройшли тривалий шлях свого еволюційного розвитку – вони вдосконалювалися разом із людською цивілізацією і з кожною наступною ерою набували абсолютно нових рис. Перші вироби були простими виробами із природних матеріалів. Вони були покликані не стільки прикрашати, скільки служити певним відмітним символом, що підкреслює племінний, соціальний, релігійний чи інший статус свого володаря.

З розвитком суспільства вдосконалювалися не лише промислові технології, а й підходи до дизайну ювелірних прикрас. У розвинених державах Стародавнього Світу, ювелірні вироби коштували дуже дорого – їх ціна була обумовлена дорожнечею матеріалів (металів, каміння) з яких вони створювалися. Роль майстра – творця прикраси зводилася до механічної обробки каменів, а також у їхньому закріпленні на металевій оправі. Середньовіччя ознаменувалося розквітом ювелірної справи – майстри-ювеліри стали створювати свої безсмертні шедеври, серед яких є унікальні моделі, що зберегли свою естетичну та матеріальну цінність до сьогодні. Це стало можливим не тільки завдяки новим технологіям створення ювелірних прикрас, але й творчій фантазії майстрів, неповторний почерк яких впізнаємо і сьогодні. На безсмертних роботах минулого навчаються та вдосконалюють свою майстерність та сучасні ювеліри.

Етапи створення ювелірного виробу: від ескізу на папері до 3D-технологій

Процес творчості – дуже специфічний та глибоко індивідуальний. Кожен майстер має свої «фішки» та секрети створення неповторних ювелірних шедеврів. В одних ювелірів ідея моделі народжується спонтанно, в інших – це тривалий процес спостереження та відокремлення певних форм та деталей майбутнього виробу. Але є й загальні етапи створення прикрас, серед яких:

  • промальовування ескізу, де майбутній виріб представлений у кількох ракурсах;
  • моделювання – створення болванок із розплавленого воску (для виробів у єдиному екземплярі) та з металевих сплавів (для серійного виробництва);
  • використання новітніх комп'ютерних технологій та лазерної техніки дозволяє сьогодні створювати 3D-моделі, віртуально вставляти у виріб різні камені, «роздруковувати» на принтері модель майбутнього виробу.

Ювелірні техніки: майстерність, заснована на творчості

Коли створено модель прикраси, ювелір розпочинає наступний етап – безпосереднє виготовлення виробу. Існують різні ювелірні техніки, серед яких найпоширенішими є:

  • штампування, яке використовується для виготовлення підвісок, доладок, хрестиків;
  • лиття;
  • прокатка;
  • ковка.

Така затребувана та популярна прикраса як кільце – це завжди комбінування різних ювелірних технік.

Форма та зміст прикраси – енергетика та естетика ювелірного шедевра

Прикінцевий етап створення ювелірного шедевра – це декорування поверхні виробу та формування певної фактури. Це досягається завдяки таким технікам як:

  • гравірування;
  • чеканка;
  • різьблення;
  • тиснення;
  • конфарування;
  • емалювання та багато інших технологій.

Кожен новий ювелірний виріб не схожий на попередній – він несе в собі певну енергетику та відображає естетичні погляди автора-ювеліра. Якщо ці два компоненти збігатимуться з вашими власними поглядами, то ця прикраса обов'язково опиниться у вашій ювелірній скриньці! Приємних покупок в інтернет магазині золотих ювелірних прикрас ручної роботи Elitegold!