Каталог
Каталог товаров X
Запис Запис

перлини в прикрасах

Перлина – дорогоцінна кам'яна принцеса з водних глибин

Перли є унікальними за своїми властивостями і надзвичайно красивим дорогоцінним каменем органічного походження. Перлини – це своєрідний продукт життєдіяльності мідій та устриць. Утворенню дорогоцінного каміння всередині раковин цих молюсків ми зобов'язані потрапляння в них різних сторонніх тіл, найчастіше – піщинок. Таким чином, процес утворення перлини – це природна випадковість чи помилка, що призводить до появи цього дорогоцінного каменю. Як тільки всередину раковини потрапила піщинка чи інше стороннє тіло, починається процес утворення арагоніту. Нашаровуючись один на інший, арагоніт починає розростатися, і перлина починає збільшуватися в розмірах. Процес утворення перлини всередині раковини молюска дуже повільний. Для того, щоб перлині досягти розміру невеликої горошини, вона повинна пролежати в раковині не менше 12 років. Іноді природа дає збій, і перлина виходить некругла, а з різноманітними химерними наростами. Проте такі перлини менш цінні. Найкраща форма перлів – це камінь ідеально круглої форми. На жаль, вік перлів не довгий – згодом він починає втрачати свій блиск і темніє. При археологічних розкопках знаходили гробниці, у яких були перлини, але за дотику вони розсипалися на порох.

Прекрасний перл – від білих до чорних

Перли відомі людству з давніх-давен, а в ХІІІ столітті китайці вже навчилися вирощувати штучні перли. Технологія вирощування штучних перлів була дуже проста і оригінальна - всередину раковини молюска містилася піщинка або маленька фігурка Будди. З ХVІ століття виготовлення штучних перлів уже було поставлено на потік і зараз існують цілі перлинні ферми з вирощування штучних перлів.

Перли носить й інші назви – перл, маргарит, скатень, кафимское чи бурмицьке зерно. Перлини бувають різного кольору – білого, жовтого, блакитного, червоного чи чорного. Також перли можуть бути морськими чи прісноводними. Відмінною рисою перлини будь-якого кольору є унікальний перламутровий блиск, який власне і перетворює її на дорогоцінний камінь.

Магія та лікувальні властивості перлів

Магічні та лікувальні властивості перлів відомі з глибокої давнини. У Китаї перли – дуже популярний дорогоцінний камінь, який вважається еліксиром молодості, в Монголії – за допомогою перлів визначають наявність отрути у винах, в Індії вірять, що перли можуть допомогти у вирішенні складних життєвих питань та приносять процвітання та успіх бізнесу. Незважаючи на відносно недовге століття каменю, європейці вважають його ознакою довголіття. Якщо протягом деякого часу дивитися на перлини Ви знайдете душевну рівновагу і спокій. Лікар Древності Авіценна дуже високо цінував лікувальні властивості перлів і вважав, що це дорогоцінне каміння благотворно впливають на всі системи людського організму. Особливо показано носіння перлів людям, які страждають на захворювання травної та видільної системи. Тибетські ченці за допомогою перлів справляються із хворобами нервової системи та амнезією. Якщо на ніч у ємність з водою покласти перли, то на ранок така вода набуває антимікробних, протизапальних і крововідновних властивостей. Сучасні літотерапевти рекомендують носити перли при різних захворюваннях очей. Медична наука стверджує, що якщо перли потемніють, то це є прямою вказівкою на відхилення у здоров'ї його власника. Так перлини реагують на зміни у складі хімічних речовин, що виділяються шкірою та стикаються з каменем.

Перли у подарунок – стильно, красиво, вишукано

Перлини дуже популярні під час виготовлення різних ювелірних прикрас. Дуже красиво виглядають перли у сережках, кільцях, браслетах та намистах. Якщо Ви підбираєте подарунок і не знаєте на якому коштовному камені зупинитися, перли – це безпрограшний варіант. Він виглядає стильно, респектабельно та інтелігентно у будь-якій ювелірній прикрасі та подобається практично всім.